Technika prostředí s citem ...

16.09.2014

Dostavby areálu strojírenského závodu Bühler Žamberk

Oddělení projekce vzduchotechniky a vytápění právě dokončilo  velmi rozsáhlý projekt  a  autorský dozor  dostavby areálu strojírenského závodu Bühler Žamberk. Zařízení je již v provozu.

V projektu bylo řešeno větrání, topení, příprava stlačeného vzduchu a technologická vzduchotechnika, dále větrání  administrativní části, hal, výrobních linek a lakovny.

V současné  době montujeme podle vlastního projektu vzduchotechniku výroby  plášťových a izolačních směsí v závodě Prakab, Pražská kabelovna a.s. Součástí zařízení je  úhrada odsávaného vzduchu s využitím odpadního tepla z pneumatické dopravy a filtrace pomocí rotačního regeneračního výměníku.   

Dokončujeme  zakázku projektu, dodávky a montáže  větrání výrobní haly SONY ve Štěnovicích. Větrací  zařízení je  vybaveno rotačním regeneračním výměníkem a díky zpětnému zachycování tepla z odpadního vzduchu a speciální regulaci lze i v zimě  větrat bez  nuceného dohřevu.

V prosinci  roku 2013 jsme dokončili  velmi rozsáhlou zakázku výměny vzduchotechniky na  střechách  bytových domů na sídlišti v Písnici v Praze 4. Původní nefunkční zařízení byla kompletně demontována  a na jejich místo bylo  nainstalováno 64 moderních vzduchotechnických jednotek ALTER 700 s plynulou regulací výkonu. Jednotky  Alter jsou  v provozu bez závad a navrhujeme je i do  dalších projektů   rekonstrukcí střech.

Ke konci srpna  2014 jsem předali do provozu rekuperační větrání  učeben v jihozádním průčelí  základní školy  Špitálská 789 v Praze 9.  K rozvodu vzduchu po budově jsou využity  stávající  polozapomenuté šachty, kterými byly  učebny  v této funkcionalistické budově  původně větrány.  Přiváděný vzduch je  ohříván teplem z odváděného vzduchu a v letním období  je vzduch dochlazován. Projekt ideově navázal  na koncepci  rekuperačního   větrání samostatné  učebny chemie v nástavbě téže budovy, které bylo uvedeno do provozu  v roce 2013 a bylo již úspěšně  vyzkoušeno za provozu.

Firemní informace (business - information) (PDF)

Pražská kabelovna